Top Sport

Барселона

Жорди Алба, конечно, добил возачка дозвола – досега татко му го носел на тренинзи!

Фудбалерот на Барселона, Жорди Алба, конечно ја добил својата возачка дозвола на 31 година, по што неговиот татко Мигуел ќе …

Жорди Алба, конечно, добил возачка дозвола – досега татко му го носел на тренинзи! Прочитај повеќе

Чави засега не се враќа во Барса, го продолжи договорот со Ал-Сад

Иако многу медиуми пред неколку дена објавија дека Чави веќе се договорил да биде следниот тренер на Барселона, ова враќање …

Чави засега не се враќа во Барса, го продолжи договорот со Ал-Сад Прочитај повеќе

АС: ПСЖ се согласиле Нејмар да замине во Барса (ако има понуда)

Бидејќи повторно е лето, повторно е време за шпекулациите дека Барселона ќе го врати Нејмар од Пари Сен-Жермен како „мелем“ …

АС: ПСЖ се согласиле Нејмар да замине во Барса (ако има понуда) Прочитај повеќе

Гризман нема намера да замине, неговата менаџерка бара итен состанок со клупските челници

Антоан Гризман ја надополни листата на проблеми на сите полиња, со кои сезонава фудбалскиот клуб Барселона. Францускиот репрезентативец на последните …

Гризман нема намера да замине, неговата менаџерка бара итен состанок со клупските челници Прочитај повеќе

Журадо се збогуваше со Барса, следува трансфер во Јунајтед?

Талентираниот дефанзивец на Барселона, Марк Журадо преку социјалните мрежи се збогуваше со фановите на каталонскиот гигант пред најавениот трансфер во …

Журадо се збогуваше со Барса, следува трансфер во Јунајтед? Прочитај повеќе

Му се потсмеваат за Пјаниќ за каталонскиот јазик: Шта болан рече? (видео)

Миралем Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона, и откако призна дека секогаш сакал да настапува за каталонскиот клуб, реши на …

Му се потсмеваат за Пјаниќ за каталонскиот јазик: Шта болан рече? (видео) Прочитај повеќе

Јуве даде 80 милиони за Артур, Барса 70 за Пјаниќ, но двата клуба ќе запишат 50 милиони профит?

Во летото во кое најголемиот клубови на светот се обидуваат да потрошат што е можно помалку пари поради неизвесноста околу …

Јуве даде 80 милиони за Артур, Барса 70 за Пјаниќ, но двата клуба ќе запишат 50 милиони профит? Прочитај повеќе

Scroll to Top