Top Sport

Белгија – фудбалска репрезентација

(Видео) Италијанците и Шпанците со клучни победи, Австрија ја растури Шведска

Италија и Шпанија, европските фудбалски гиганти, се вратија на победите во квалификациите за Еуро 2024 година, додека Австрија со импресивната …

(Видео) Италијанците и Шпанците со клучни победи, Австрија ја растури Шведска Прочитај повеќе

Караско удри по Куртоа: Сите сме разочарани од неговото однесување

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Јаник Караско вели дека сите во белгиската репрезеентација се разочарани од однесувањето на голманот Тибо Куртоа …

Караско удри по Куртоа: Сите сме разочарани од неговото однесување Прочитај повеќе

Тедеско шокиран од лутењето на Куртоа за капитенската лента во белгиската репрезентација

Откако голманот на Реал Мадрид и на белгиската репрезентација Тибо Куртоа не отпатува со своите соиграчи за мечот против Естонија, …

Тедеско шокиран од лутењето на Куртоа за капитенската лента во белгиската репрезентација Прочитај повеќе

Алдервирелд се повлече од националниот тим

Фудбалерот на Антверпен, Тоби Алдервирелд, кој беше дел од таканаречената белгиска „златна генерација“ стави крај на репрезентативната кариера, соопшти денеска …

Алдервирелд се повлече од националниот тим Прочитај повеќе

Мартинез им кажал на Белгијците дека си дава оставка по поразот од Мароко

Роберто Мартинез открива дека им соопштил на белгиските фудбалери дека си заминува од позицијата пред клучниот меч на СП во …

Мартинез им кажал на Белгијците дека си дава оставка по поразот од Мароко Прочитај повеќе

Белгија објави конкурс за нов селектор – потребен им е „човек кој знае да освојува трофеи“

Белгиската фудбалска асоцијација (РБФА) на својот веб-сајт објави конкурс за избор на нов селектор, опишувајќи го посакуваниот кандидат како „сериски …

Белгија објави конкурс за нов селектор – потребен им е „човек кој знае да освојува трофеи“ Прочитај повеќе

Scroll to Top