Квитова и Рибарикова во финалето во Бирмингем

Актуелната шампионка Петра Квитова со 6:3/6:2 ја совлада Романката Михаела Бузарнеску за да стигне до финалето на Бирмингем класик турнирот, …

Квитова и Рибарикова во финалето во Бирмингем Прочитај повеќе