Top Sport

биткоин

Фудбалски трансфер платен со биткоини!

Според „Си-ен-ен Турк“, турскиот фудбалски клуб Харунустаспор го комплетираше првиот трансфер платен во крипто-валутата биткоин. Харунустаспор, локален аматерски клуб, потпиша договор …

Фудбалски трансфер платен со биткоини! Прочитај повеќе

Scroll to Top