Top Sport

Боби Данкан

Данкан си заминал од Ливерпул бидејќи Џерард е во лоши односи со „црвените“?

Медијаторот на ФИФА, кој помогна Боби Данкан да го направи трансферот од Ливерпул во Фиорентина, вели дека младиот англиски фудбалер …

Данкан си заминал од Ливерпул бидејќи Џерард е во лоши односи со „црвените“? Прочитај повеќе

Братучедот на Џерард, Данкан заврши во Фиорентина

Неколку дена откако неговиот агент остро го критикуваше Ливерпул, Боби Данкан, братучедот на Стивен Џерард, потпиша тригодишен договор со Фиорентина. …

Братучедот на Џерард, Данкан заврши во Фиорентина Прочитај повеќе

Ливерпул тврдат дека не го „уништиле животот“ на братучедот на Џерард

Ливерпул одговорија дека се „разочарани“ од непотребните коментари и обвинувања кои беа направени кон клубот од агентот на тинејџерот Боби …

Ливерпул тврдат дека не го „уништиле животот“ на братучедот на Џерард Прочитај повеќе

Scroll to Top