Top Sport

Бодо/Глимт

Динамо Загреб во драма на „Максимир“ влезе во групната фаза на Лигата на шампиони

Динамо Загреб е последниот, 32. учесник во овогодишната Лига на шампиони, откако по драматични 120 минути на „Максимир“ успеа да …

Динамо Загреб во драма на „Максимир“ влезе во групната фаза на Лигата на шампиони Прочитај повеќе

Ренџерс и Копенхаген во ЛШ, Динамо Загреб и Бодо/Глимт ќе играат продолженија!

Динамо Загреб не успеа да го заддржи водството кое ги водеше во групната фаза на Лигата на шампионите, и ќе …

Ренџерс и Копенхаген во ЛШ, Динамо Загреб и Бодо/Глимт ќе играат продолженија! Прочитај повеќе

Рома му покажа на Бодо кој е „газда“, Марсеј и Феенорд во полуфиналето на КЛ

Италијанскиот калчолигаш Рома ја покажа својата сила на реваншот против Бодо совладувајќи го со 4:0 на „Олимпико“. Овој убедлив триумф …

Рома му покажа на Бодо кој е „газда“, Марсеј и Феенорд во полуфиналето на КЛ Прочитај повеќе

Бодо/Глимт тврдат дека нивниот тренер бил нападнат од луѓето од Рома

Норвешкиот клуб, Бодо/Глимт ја обвини Рома дека се обидува да ги манипулира медиумите, тврдејќи дека тренерот на голманите на „волчицата“, …

Бодо/Глимт тврдат дека нивниот тренер бил нападнат од луѓето од Рома Прочитај повеќе

Мурињо пак против тимот кој му го нанесе најтешкиот пораз во кариерата

Жозе Мурињо ги уверува навивачите на Рома дека сегашниот тим е „сосема поинаков“ од тој шт загуби со 6:1 од …

Мурињо пак против тимот кој му го нанесе најтешкиот пораз во кариерата Прочитај повеќе

Лестер и Олимпик Марсеј со победи, ПСВ-Копенхаген неверојатни 4:4

Лестер и Олимпик Марсеј остварија победи во првите мечеви од осминафиналето на Конференциската Лига Европа на УЕФА, додека ПСВ Ајндховен …

Лестер и Олимпик Марсеј со победи, ПСВ-Копенхаген неверојатни 4:4 Прочитај повеќе

Бодо/Глимт ја продолжува европската бајка, Партизан ја елиминираше Спарта

Партизан пак ги победи Спарта Прага, овојпат со 2:1 во реваншот од 1/16 финалето од Конференциската Лига Европа, доволен резултат …

Бодо/Глимт ја продолжува европската бајка, Партизан ја елиминираше Спарта Прочитај повеќе

Scroll to Top