Top Sport

Брага

(Видео) Баерн не дозволи камбек на „ѓаволите“, блесок на Арсенал, само реми за Интер

Баерн Минхен не дозволи да испушти сигурно водство и стигна до 4:3 победа над Манчестер јунајтед во дуел на двата …

(Видео) Баерн не дозволи камбек на „ѓаволите“, блесок на Арсенал, само реми за Интер Прочитај повеќе

(Видео) Галата, Брага и Јанг бојс „визираа“ место во Лигата на шампиони

Турскиот Галатасарај, португалскиот Спортинг Брага и швајцарскиот Јанг Бојс успеаја да ја остварат главната цел со влезот во групната фаза …

(Видео) Галата, Брага и Јанг бојс „визираа“ место во Лигата на шампиони Прочитај повеќе

Барса извлече реми во Франкфурт, Вест хем и Лион израмнети во Лондон

Барселона успеа да извлече 1:1 реми на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт во првиот меч од четврт-финалето на Лига Европа за …

Барса извлече реми во Франкфурт, Вест хем и Лион израмнети во Лондон Прочитај повеќе

Барса победи во „пеколот“ во Истанбул, победата на Звезда не беше доволна

Барселона останува прв фаворит за титулата во Лига Европа, откако одговори на предизвикот и триумфираше со 2:1 на гостувањето кај …

Барса победи во „пеколот“ во Истанбул, победата на Звезда не беше доволна Прочитај повеќе

ЛЕ: Звезда го освои првото место, Динамо славеше на гости кај Вест хем!

Двата најголеми фудбалски клубови во регионот, Црвена звезда и Динамо Загреб обезбедија пласман во Лига Европа и во пролетниот нокаут …

ЛЕ: Звезда го освои првото место, Динамо славеше на гости кај Вест хем! Прочитај повеќе

Пиазон си замина од Челси по девет години и само три натпревари

Челси го ослободија од договорот Лукас Пиазон по девет години во клубот и напаѓачот потпиша договор на четири и пол …

Пиазон си замина од Челси по девет години и само три натпревари Прочитај повеќе

Лацио платиле пари за Педро Нето на погрешен Спортинг!

Италијанскиот клуб Лацио тврди дека нивниот финансиски оддел направил грешка и уплатил двапати за трансферот на Педро Нето 11 милиони …

Лацио платиле пари за Педро Нето на погрешен Спортинг! Прочитај повеќе

Ваков гол не се гледа секој ден, Тринкаоооо… (видео)

Португалскиот фудбалски репрезентативец Франсиско Тринкао постигна 8 гола за Брага откако шпанска Барселона во зимскиот преоден рок го купи за …

Ваков гол не се гледа секој ден, Тринкаоооо… (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top