Ал-Атијах победи на релито Дакар

Возачот на Тојота, Насер Ал-Атијах, ја освои својата трета титула на најпознатото светско рели, Дакар. Ал-Атија влезе и во историјата …

Ал-Атијах победи на релито Дакар Прочитај повеќе