Top Sport

Дарвин Нуњез

Клоп: Да игравме како што треба, Нуњез ќе имаше најмалку 20 гола

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп инсистира дека неговиот нов напаѓач, Дарвин Нуњез ќе постигнел барем 20 гола доколку „црвените“ играле …

Клоп: Да игравме како што треба, Нуњез ќе имаше најмалку 20 гола Прочитај повеќе

Магија на Дарвин Нуњез – Ливерпул со експресно водство против Реал!

Дарвин Нуњез, толку многу критикуваниот (и скап) напаѓач на Ливерпул, конечно, покажа зошто е дојден на „Енфилд“ откако со магичен …

Магија на Дарвин Нуњез – Ливерпул со експресно водство против Реал! Прочитај повеќе

Клоп: Проблемите на Нуњез ме потсетуваат на тие кои ги имаше и Левандовски

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека Дарвин Нуњез го поставува на Роберт Левандовски на стартот на кариерата и инсистира …

Клоп: Проблемите на Нуњез ме потсетуваат на тие кои ги имаше и Левандовски Прочитај повеќе

Руи Коста: За Бенфика беше невозможно да одбиеме 100 милиони евра за Нуњез

Ливерпул создале невозможна ситуација за Бенфика да го заддржи напаѓачот Дарвин Нуњез поради планот од 100 милиони евра, признава претседателот …

Руи Коста: За Бенфика беше невозможно да одбиеме 100 милиони евра за Нуњез Прочитај повеќе

Дарвин Нуњез со глупав потег за прв црвен картон во Премиерлигата

Новото засилување на Ливерпул, Дарвин Нуњез, откако Јирген Клоп застана во негова одбрана по критиките во англиските медиуми, го остави …

Дарвин Нуњез со глупав потег за прв црвен картон во Премиерлигата Прочитај повеќе

Scroll to Top