Top Sport

Делоит

Барса првпат со најголема заработувачка на светот

Барселона првпат во историјата е на првото место по заработувачката во 23. издание на најеминентниот финансиски извештај на компанијата „Делоит“, …

Барса првпат со најголема заработувачка на светот Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед веќе не е најбогатиот клуб, Реал и Барса го поминаа

Манчестер јунајтед го загуби епитетот најбогат фудбалски клуб на светот, откако последната листа на „Делоит“ покажува дека шпанските гиганти Реал …

Манчестер јунајтед веќе не е најбогатиот клуб, Реал и Барса го поминаа Прочитај повеќе

Scroll to Top