Виланова ја освои НЦАА титулата, Ди Виченцо играч на мечот (Видео)

Кошаркарите на Виланова Вајлдкетс ја освоија титулата во НЦАА шампионатот. Во големото финале, во Сан Антонио, Виланова го победи Мичиген …

Виланова ја освои НЦАА титулата, Ди Виченцо играч на мечот (Видео) Прочитај повеќе