Top Sport

Диего Армансо Марадона

Наследниците на Марадона ја добија тужбата за заштитниот знак

Наследниците на Диего Армандо Марадона, кој почина пред три години, го добија судскиот спор за употребата на името на фудбалерот …

Наследниците на Марадона ја добија тужбата за заштитниот знак Прочитај повеќе

Извршена обдукција врз телото на Марадона

Легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, почнал од акутна, конгестивна и хронична срцева инсуфициенција, потврдила обдукцијата. Во лекарскиот извештај се …

Извршена обдукција врз телото на Марадона Прочитај повеќе

Scroll to Top