Ѓорѓиев стана европски првак во кик-бокс

Македонскиот репрезентативец во кик-бокс, Димитар Ѓорѓиев, стана европски првак во категоријата до 86 килограми. Ѓоргиев златниот медал го освои на …

Ѓорѓиев стана европски првак во кик-бокс Прочитај повеќе