Уште една фудбалска трагедија, почина Дионатан Тешеира

Поранешниот дефанзивец на англискиот премиерлигаш Стоук сити, Дионатан Тешеира почина на 25 години од срцев напад. Тешеира, кој играше за …

Уште една фудбалска трагедија, почина Дионатан Тешеира Прочитај повеќе