Top Sport

Џерел Милер

„Биг бејби“ Милер падна на втор допинг-тест, крај на надежите за меч со Џошуа

Американскиот тешкаш Џерел „Биг бејби“ Милер паднал и на вториот допинг-тест, овојпат на човечки хормон за раст, за да ги …

„Биг бејби“ Милер падна на втор допинг-тест, крај на надежите за меч со Џошуа Прочитај повеќе

Џошуа треба да учи од Кро Кап! Како Хрватот го претепа „Биг Бејби“ Милер (видео)

Ентони Џошуа, „кралот“ на тешката категорија, за следен противник го има Џерел „Биг Бејби“ Милер, фајтер кој својата кариера ја …

Џошуа треба да учи од Кро Кап! Како Хрватот го претепа „Биг Бејби“ Милер (видео) Прочитај повеќе

Џошуа: Ќе му ја земам душата на Милер и ќе му го преуредам лицето (видео)

Светскиот шампион во тешка категорија, Ентони Џошуа го предупреди својот американски предизвикувач Џерел „Биг бејби“ Милер дека ќе му ја …

Џошуа: Ќе му ја земам душата на Милер и ќе му го преуредам лицето (видео) Прочитај повеќе

Џошуа се остри: Ќе му ја одвртам главата на Милер во осмата рунда (видео)

Ентони Џошуа, шампионот во тешка категорија ќе ги брани титулите против Џарел Милер, на 1 јуни во „Медисон сквер гарден“ …

Џошуа се остри: Ќе му ја одвртам главата на Милер во осмата рунда (видео) Прочитај повеќе

За малку тепачка! Милер и Џошуа за малку ќе почнеа предвреме во Њујорк (видео)

Светскиот шампион во тешка категорија, Ентони Џошуа и американскиот непоразен предизвикувач Џарел Милер во Њујорк се обидоа да ја „кренат …

За малку тепачка! Милер и Џошуа за малку ќе почнеа предвреме во Њујорк (видео) Прочитај повеќе

Шампионот Џошуа со американско деби – против Џерел Милер во Њујорк! (видео)

Светскиот шампион во тешка категорија, Британецот Ентони Џошуа, конечно, го доби првиот американски меч. Шампионот во ВБА, ИБФ, ВБО и …

Шампионот Џошуа со американско деби – против Џерел Милер во Њујорк! (видео) Прочитај повеќе

Мешаница на промоцијата на мечот Џошуа-Поветкин (видео)

Ентони Џошуа и Александер Поветкин во Њујорк првпат се погледнаа очи-во-очи пред нивната пресметка во тешка категорија на „Вембли“, но …

Мешаница на промоцијата на мечот Џошуа-Поветкин (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top