За среќа е жив! Евенепел падна во „провалија“ на трка во Италија!

Фаворитот за победа на саботната велосипедска трка Џиро ди Ломбардија, Белгиецот Ремко Евенепел заврши во болница по застрашувачки пад во …

За среќа е жив! Евенепел падна во „провалија“ на трка во Италија! Прочитај повеќе