Top Sport

Домагој Дувњак

Дувњак: Србија е незгодна, ама немаат атмосфера како Хрватска

Значителни промени има во хрватскиот ракомет. Селекторот Лино Червар го напушти кормилото по лошите резултати на СП во Египет, го …

Дувњак: Србија е незгодна, ама немаат атмосфера како Хрватска Прочитај повеќе

„Сите велат дека изгледа како да ќе умре, тоа е заради косата и брадата“

Трофејниот хрватски ракометен репрезентативец, Домагој Дувњак стана синоним кој годишно игра можеби најголем број мечеви, поради што трпи неговото здравје. …

„Сите велат дека изгледа како да ќе умре, тоа е заради косата и брадата“ Прочитај повеќе

Дувњак: Сите свои медали би ги дал само да освојам злато со Хрватска!

Хрватскиот ракометен репрезентативец, Домагој Дувњак од 2007 година е во репрезентацијата и досега со „коцкастите“ освоил 5 европски две светски …

Дувњак: Сите свои медали би ги дал само да освојам злато со Хрватска! Прочитај повеќе

Дувњак: Целото првенство го одиграв со истите чорапи!

Хрватскиот ракометен репрезентативец, Домагој Дувњак беше прогласен за МВП на штотуку завршеното Европско првенство, а неговата селекција во борбата за …

Дувњак: Целото првенство го одиграв со истите чорапи! Прочитај повеќе

Дувњак е МВП на Европското првенство, двајца Шпанци и двајца Хрвати во идеалниот состав

ЕХФ пред големото финале на Европското првенство во ракомет го објави идеалниот состав и МВП на шампионатот, во кој се …

Дувњак е МВП на Европското првенство, двајца Шпанци и двајца Хрвати во идеалниот состав Прочитај повеќе

Дувњак: Распоредот на големите натпревари не „убива“

Ѕвездата на хрватската ракометна репрезентација, Домагој Дувњак вели дека има едноставно премногу натпревари на Светското првенство и на другите големи …

Дувњак: Распоредот на големите натпревари не „убива“ Прочитај повеќе

Scroll to Top