Top Sport

Еди Хол

Тор го смачка Еди Хол во „најтешкиот“ боксерски меч во историјата

Дуелот на двајцата поранешни носители на титулата „најсилен човек на светот“, Тор Бјорнсон и Еди Хол можеби ги разочара боксерските …

Тор го смачка Еди Хол во „најтешкиот“ боксерски меч во историјата Прочитај повеќе

Тор ослабе речиси 30 килограми во неверојатна трансформација пред дуелот со Хол

Хафтор „Планината“ Бјорнсон сподели фотографии од неговите подготовки, на кои се гледа драматичното губење на над 25 килограми како дел …

Тор ослабе речиси 30 килограми во неверојатна трансформација пред дуелот со Хол Прочитај повеќе

Гимнастичар со предизвик за „ѕверот“ Еди Хол: Удри ме најсилно што можеш!

Поранешниот гимнастичар, Нил Вилсон одлучил да провери какво е чувството кога ќе те удри некогашниот најсилен човек во светот, Еди …

Гимнастичар со предизвик за „ѕверот“ Еди Хол: Удри ме најсилно што можеш! Прочитај повеќе

Еди Хол вежба со кревање на четири девојки!

Британецот Еди Хол, поранешниот „најсилен човек на светот“, продолжува за подготовките за боксерскиот меч со исландскиот ривал Хафтор Бјорнсон („Планината“ …

Еди Хол вежба со кревање на четири девојки! Прочитај повеќе

Неверојатна физичка трансформација на „силните момци“ Тор и Еди Хол

Исландскиот „џин“ и ѕвезда од „Игра на троновите“, Хафтор Бјорнсон и неговиот стар ривал Еди Хол ја покажаа својата физичка …

Неверојатна физичка трансформација на „силните момци“ Тор и Еди Хол Прочитај повеќе

„Планината“ Тор изгледа страшно во боксерски ринг (видео)

Хафтор Бјорнсон, познат како Тор, или уште попознат како „Планината“ од „Игра на тронови“ следната година ќе дебитира во боксерскиот …

„Планината“ Тор изгледа страшно во боксерски ринг (видео) Прочитај повеќе

„Најтешкиот меч“ во историјата – „Планината“ против „Ѕверот“ во септември 2021!

Еди Хол и „Планината“ Хафтор Бјорнсон, своето долгогодишно ривалство ќе го „разрешат“ во боксерски ринг во септември 2021 година, во …

„Најтешкиот меч“ во историјата – „Планината“ против „Ѕверот“ во септември 2021! Прочитај повеќе

Scroll to Top