Top Sport

Едуард Камавинга

Скандал на промоцијата на Камавинга: Потемен е од костумот што го носи

Талентираниот Французин, Едуард Камавинга, во средата ја имаше официјалната промоција во Реал Мадрид. За 18-годишното момче „кралскиот клуб“, на Рен …

Скандал на промоцијата на Камавинга: Потемен е од костумот што го носи Прочитај повеќе

Камавинга по трансферот во Реал им испратил подароци на вработените во Рен

Реал Мадрид, последниот ден од преодниот рок, успеа да го донесе во своите редови Едуардо Камавинга. Французите велат дека 18-годишникот …

Камавинга по трансферот во Реал им испратил подароци на вработените во Рен Прочитај повеќе

Талентираниот Французин пред трансфер на „Олд Трафорд“

Манчестер јунајтед се едни од најактивните на трансфер-пазарот, во овој преоден рок. Откако успеаја да го донесат Џејдон Санчо од …

Талентираниот Французин пред трансфер на „Олд Трафорд“ Прочитај повеќе

Реал заинтересирани за вундеркиндот на Рен, Французите барале 100 милиони евра

Реал Мадрид покажале сериозен интерес за 17 годишниот фудбалер на Рен, Едуард Камавинга. „Лекип“ пишува дека Реал ќе се обидат …

Реал заинтересирани за вундеркиндот на Рен, Французите барале 100 милиони евра Прочитај повеќе

Scroll to Top