Шоу на Салах, два гола и два промашени пенали (Видео)

Фудбалската репрезентација на Египет убедливо го порази Нигер со 6:0, во второто коло од квалификациите за Купот на Африка. Египќаните …

Шоу на Салах, два гола и два промашени пенали (Видео) Прочитај повеќе