Египет се раздели со селекторот Карлос Квеирош

Фудбалската федерација на Египет соопшти дека спогодбено ја прекина соработката со селекторот Карлос Квеирош. Предводени од голгетерот Мохамед Салах, Египќаните …

Египет се раздели со селекторот Карлос Квеирош Прочитај повеќе