Top Sport

Ентони Еланга

Еланга вели дека добил одлични совети од Златан и Роналдо

Талентот на Манчестер Јунајед, Ентони Еланга вели дека очекува да има и подобра 2022/23 откако добил фантастични совети од Кристијано …

Еланга вели дека добил одлични совети од Златан и Роналдо Прочитај повеќе

Рангник не го пуштил Еланга на позајмица откако го гледал на Јутјуб

Преодниот менаџер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник вели дека ја стопирал можната позајмица на 19-годишниот Ентони Еланга откако по пристигнувањето …

Рангник не го пуштил Еланга на позајмица откако го гледал на Јутјуб Прочитај повеќе

Талентот Еланга потпиша долгогодишен договор со Јунајтед

Тинејџерот на Манчестер јунајтед, Ентони Еланга потпиша нов долгогодишен договор со клубот, останувајќи на „Олд Трафорд“ барем до летото 2026, …

Талентот Еланга потпиша долгогодишен договор со Јунајтед Прочитај повеќе

Scroll to Top