Ракометен нокаут на СП, голманот на Норвешка си ги броеше забите (видео)

Норвешкиот ракометен голман Еспен Кристенсен (33) доживеа класичен нокаут, со топка в лице. На натпреварот на СП во Германија и …

Ракометен нокаут на СП, голманот на Норвешка си ги броеше забите (видео) Прочитај повеќе