Top Sport

ЕУРО 2024

(Видео) Италијанците и Шпанците со клучни победи, Австрија ја растури Шведска

Италија и Шпанија, европските фудбалски гиганти, се вратија на победите во квалификациите за Еуро 2024 година, додека Австрија со импресивната …

(Видео) Италијанците и Шпанците со клучни победи, Австрија ја растури Шведска Прочитај повеќе

(Видео) Црнa Гора со десет играчи ја победи Бугарија со гол во 96. минута!

Црна Гора стигна до импресивна 2:1 победа над Бугарија во ситуација кога беа со играч помалку со голот на Стеван …

(Видео) Црнa Гора со десет играчи ја победи Бугарија со гол во 96. минута! Прочитај повеќе

(Видео) Црногорците пропуштија победа против Литванија во 94. минута

Фудбалската репрезентација на Црна Гора не успеа да издржи за победа на гостувањето во Литванија, одигрувајќи само 2:2 во меч …

(Видео) Црногорците пропуштија победа против Литванија во 94. минута Прочитај повеќе

Луксембург ја посрамоти БиХ, Србија се спаси во Бугарија, Роналдо со гол во 200. настап

Последните мечеви од квалификациите за Европското првенство во 2024 оваа пролет ни донесоа повеќе изненадувачки резултати, од кои најмногу отскокнува …

Луксембург ја посрамоти БиХ, Србија се спаси во Бугарија, Роналдо со гол во 200. настап Прочитај повеќе

Милевски со извинување за нацијата: Јас сум најодговорен за поразот

Македонскиот селектор, Благоја Милевски немаше изговор за катастрофалниот 7:0 пораз од Англија во квалификациите за Европското првенство во 2024 година …

Милевски со извинување за нацијата: Јас сум најодговорен за поразот Прочитај повеќе

(Видео) Мбапе постави француски рекорд, му беше потребен повторен пенал против Грција

Франција ја забележа и четвртата последователна победа во квалификациите за Европското првенство во 2024, победувајќи ја Грција со 1:0 во …

(Видео) Мбапе постави француски рекорд, му беше потребен повторен пенал против Грција Прочитај повеќе

(Видео) Македонија во нокдаун, Англичаните имаат убедливи 3:0 по 45 минути

Иако беше тешко да се очекува дека Македонија може да направи подвиг на „Олд Трафорд“ по болниот домашен пораз од …

(Видео) Македонија во нокдаун, Англичаните имаат убедливи 3:0 по 45 минути Прочитај повеќе

Scroll to Top