Top Sport

ФИС

ФИС ја продолжи суспензијата на руските и на белоруските спортисти

Меѓународната скијачка федерација (ФИС) донесе одлука да продолжи суспензијата за руските и белоруските спортисти за сите натпреварувања. Во март годинава …

ФИС ја продолжи суспензијата на руските и на белоруските спортисти Прочитај повеќе

Откажано финалето на Светскиот куп во алпско скијање во Кортина

Ффиналето на Светскиот куп во алпско скијање во Кортина Д’Ампецо е откажано поради корона вирусот, потврди Италијанската федерација на зимски …

Откажано финалето на Светскиот куп во алпско скијање во Кортина Прочитај повеќе

Скијачкиот претседател: Диктаторите знаат да организираат добри шампионати

Претседателот на Интернационалната скијачка федерација (ФИС), Џан Франко Каспер мораше да се извинува за контроверзното интервју во кое тврдеше дека …

Скијачкиот претседател: Диктаторите знаат да организираат добри шампионати Прочитај повеќе

Scroll to Top