Федерер лесно со Чунг, Чориќ го победи Андерсон

Роџер Федерер избори пласман во полу-финалето на мастерсот во Индијан Велс. Швајцарецот во четврт-финалето го победи Хјеон Чунг од Јужна …

Федерер лесно со Чунг, Чориќ го победи Андерсон Прочитај повеќе