Top Sport

фудбал

Англиската фудбалска сезона не може да биде завршена?

Претседателот на Англиската Фудбалска асоцијација (ФА), Грег Кларк јасно им порачал на претставниците на Премиер лигата дека не верува дека …

Англиската фудбалска сезона не може да биде завршена? Прочитај повеќе

Бојкот на социјалните мрежи поради расизмот во англискиот фудбал

Асоцијацијата на професионални фудбалери во Премиер лигата (ПФА) покрена кампања за бојкотирање на социјалните мрежи 24 часа поради расизмот во …

Бојкот на социјалните мрежи поради расизмот во англискиот фудбал Прочитај повеќе

Фановите на ПАОК со провокација: Македонија е една и единствена и таа е тука!

Гигантот од Солун, ПАОК вечерва на домашен терен го пречека рускиот Спартак Москва во меч од третото квалификациско коло за …

Фановите на ПАОК со провокација: Македонија е една и единствена и таа е тука! Прочитај повеќе

Scroll to Top