Top Sport

Најголем договор во женскиот фудбал: Рамирес потпиша за Челзи

Колумбиската фудбалерка Мајра Рамиреш денеска потпиша договор со лондонски Челзи, соопшти клубот.

Таа во Челзи пристигнува од Леванте, а шпанскиот тим изјави дека се сели во Челзи во најголемиот трансфер во женскиот фудбал.

Да се ​​биде дел од толку важен клуб е остварување на сонот, сон што го имав уште од мала“, изјави Рамирес.

Леванте на својата веб-страница напиша дека „ова е најголемиот договор во историјата на женскиот фудбал“.

Минатото лето со Колумбија стигна до четвртфиналето на Светското првенство во Австралија.

Scroll to Top