Top Sport

Германија 2017

Швеѓанките се изборија за прво мундијалско полу-финале

Шведските ракометарки прв пат во својата историја изборија пласман во полу-финале на едно светско првенство. Швеѓанките во скандинавското дерби ја …

Швеѓанките се изборија за прво мундијалско полу-финале Прочитај повеќе

Германија и Камерун ќе го отворат женскиот ракометен Мундијал

Вечерва во Германија ќе започне 23. Светско првенство во ракомет за жени. Прав фаворит за титулата е актуелниот шампион Норвешка, …

Германија и Камерун ќе го отворат женскиот ракометен Мундијал Прочитај повеќе

Scroll to Top