Стојчев: Пропуштивме неколку убави шанси во Гдањск

Македонскиот прволигаш Академија Пандев загуби со 4:1 од Лехија Гдањск во првиот меч од квалификациите во Конференциската лига на УЕФА. …

Стојчев: Пропуштивме неколку убави шанси во Гдањск Прочитај повеќе