Top Sport

Херберт Хајнер

Хајнер: Среќни сме што Румениге се враќа во Баерн Минхен

Две години по заминувањето од Баерн Минхен, легендата Карл-Хајнц Румениге се врати во баварскиот клуб. 67-годишниот поранешен напаѓач е избран …

Хајнер: Среќни сме што Румениге се враќа во Баерн Минхен Прочитај повеќе

Претседателот на Баерн се чуди на ПСЖ и финансискиот ферплеј

Претседателот на Баерн Минхен, Херберт Хајнер призна дека „уште не може да разбере“ како Пари Сен-Жермен успеале да донесат звучни …

Претседателот на Баерн се чуди на ПСЖ и финансискиот ферплеј Прочитај повеќе

Продолжува „натегањето“ меѓу Алаба и Баерн – Баварците имаат план Б и план Ц

Претседателот на Баерн Минхен, Херберт Хајнер инсистира дека неговиот клуб му понудил на Давид Алаба „фер и конкурентен“ договор, продолжувајќи …

Продолжува „натегањето“ меѓу Алаба и Баерн – Баварците имаат план Б и план Ц Прочитај повеќе

Scroll to Top