Top Sport

Хери Вилсон

Ливерпул го пратија Вилсон во Кардиф, а Елиот во Блекбурн

Ливерпул пратија двајца играчи на „калење“ во англискиот Чемпионшип – 23-годишниот Хери Вилсон замина на позајмица во Кардиф, додека 17-годишниот …

Ливерпул го пратија Вилсон во Кардиф, а Елиот во Блекбурн Прочитај повеќе

Хери Вилсон со вистинска „мајсторија“ од слободен удар (видео)

Младиот фудбалер на Бурнемаут, Хери Вилсон во неделата постигна еден од најубавите голови од слободен удар во 2019 година, откако …

Хери Вилсон со вистинска „мајсторија“ од слободен удар (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top