Top Sport

Хофенхајм

Ројс својот јубилеен 362. меч за Дортмунд го прослави со гол и победа

Марко Ројс ќе остане запаметен како легенда на Борусија Дортмунд, откако при 1:0 победата над Хофенхајм во првиот меч од …

Ројс својот јубилеен 362. меч за Дортмунд го прослави со гол и победа Прочитај повеќе

Фрајбург загуби поени од Арминија, Хофенхајм на четвртото место во Германија

Хофенхајм на тренерот Себастијан Хенес, сензационално се искачи на четвртото место во Бундеслигата по првото „пролетно“ коло во германската лига, …

Фрајбург загуби поени од Арминија, Хофенхајм на четвртото место во Германија Прочитај повеќе

„Децата“ ја движат Борусија – Рејна и Белингам го начнаа Хофенхајм, Халанд ги „доврши“

Англискиот супер-талет Џуд Белингам имаше гол и асистенција за за Борусија Дортмунд да стигне до тешко извојувана драматична 3:2 победа …

„Децата“ ја движат Борусија – Рејна и Белингам го начнаа Хофенхајм, Халанд ги „доврши“ Прочитај повеќе

Херта го декласираше Леверкузен да излезе од зоната за испаѓање

Херта Берлин излезе од зоната за испаѓање во Бундеслигата, откако во првото полувреме го декласираше Баер Леверкузен за 3:0 победа …

Херта го декласираше Леверкузен да излезе од зоната за испаѓање Прочитај повеќе

Црвен картон е премалку! Пауло Отавио со неверојатен фаул во Бундеслигата

Дефанзивецот на Волфсбург, Пауло Отавио во саботата го направи најопасниот потег во Бундеслигата, откако имаше „летечки старт со две нозе“ …

Црвен картон е премалку! Пауло Отавио со неверојатен фаул во Бундеслигата Прочитај повеќе

Бејли го постигна голот на сезоната и ги крена Баер на врвот на Бундеслигата

Баер Леверкузен се само вториот тим во Бундеслигата без пораз и заслужено се на првото место по 11 кола, откако …

Бејли го постигна голот на сезоната и ги крена Баер на врвот на Бундеслигата Прочитај повеќе

Scroll to Top