Top Sport

Хрватска – Дејвис куп репрезентација

Ѓоковиќ: Хрватските тенисери се шампиони и надвор од теренот

Светскиот број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ и упати убава честитка на Хрватска за освојувањето на титулата од Дејвис купот, која …

Ѓоковиќ: Хрватските тенисери се шампиони и надвор од теренот Прочитај повеќе

Нов славенички пречек во Загреб, овојпат за Дејвис куп шампионите (галерија+видео)

Хрватите се „претплатија“ на спортски прослави, откако прво во текот на летото ја пречекаа сребрената фудбалска репрезетанација од Русија, а …

Нов славенички пречек во Загреб, овојпат за Дејвис куп шампионите (галерија+видео) Прочитај повеќе

Хрватска стана последниот „традиционален“ шампион од Дејвис купот (видео)

Марин Чилиќ со лесни 7:6(3)/6:3/6:3 го победи Лукас Пуј во Лил за да донесе недостижно 3:1 водство на Хрватска во …

Хрватска стана последниот „традиционален“ шампион од Дејвис купот (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top