Магдебург го декласираше Вардар во финалето на „Хумел купот“

Вардар немаше сили да се спротистави на бундеслигашот Магдебург во финалето на „Хумел купот“ и на крајот загубија со 31:20 …

Магдебург го декласираше Вардар во финалето на „Хумел купот“ Прочитај повеќе