Top Sport

Иго Гастон

Тим спречи нова сензација на Ролан Гарос, закажа меч со Шварцман

Шампионот од САД опен, Доминик Тим спречи нова неделна сензација на Франција опен, откако иако пропушти водство од 2:0 во …

Тим спречи нова сензација на Ролан Гарос, закажа меч со Шварцман Прочитај повеќе

Анонимниот Гастон го „суреди“ Вавринка, Надал како „воз“ преку Траваља

Иго Гастон, 239-рангираниот тенисер на светот, успеа да го елиминира шампионот од 2015 година, Стен Вавринка во третото коло на …

Анонимниот Гастон го „суреди“ Вавринка, Надал како „воз“ преку Траваља Прочитај повеќе

Scroll to Top