Бразилецот Беневенуто е првиот ФИФА-рангиран судија кој откри дека е хомосексуалец

Бразилецот Игор Беневенуто стана првиот судија со ФИФА ранкинг во историјата, кој откри дека е хомосексуалец, велејќи дека е пресреќен …

Бразилецот Беневенуто е првиот ФИФА-рангиран судија кој откри дека е хомосексуалец Прочитај повеќе