Top Sport

Иван Јуриќ

Јуриќ се извини за однесувањето на Пелегри против Сампдорија

Тренерот на Торино, Хрватот Иван Јуриќ се извини на Сампдорија и на нивните навивачи, откако неговиот напаѓач, Пјетро Пелегри ги …

Јуриќ се извини за однесувањето на Пелегри против Сампдорија Прочитај повеќе

Кавгата меѓу Србинот и Хрватот скапо ќе го чини Торино

Италијанските медиуми објавија дека жестоката пресметка меѓу Иван Јуриќ и Немања Радоњиќ значи дека српскиот напаѓач е отпишан во Торино. …

Кавгата меѓу Србинот и Хрватот скапо ќе го чини Торино Прочитај повеќе

Jуриќ: Илиќ ќе биде многу добар фудбалер, ако не биде глупав!

Тренерот на Торино, Хрватот Иван Јуриќ имаше интересен коментар за неговото ново засилување, 21-годишниот српски фудбалер Иван Илиќ. Илиќ пристигна …

Jуриќ: Илиќ ќе биде многу добар фудбалер, ако не биде глупав! Прочитај повеќе

Претседателот на Торино по тепачката уверува: Јуриќ и Вањати работат синхронизирано

Претседателот на Торино, Урбано Каиро инсистира дека тренерот Иван Јуриќ и спортскиот директор Давиде Вањати работат „синхронизирано“, откако двајцата беа …

Претседателот на Торино по тепачката уверува: Јуриќ и Вањати работат синхронизирано Прочитај повеќе

Јуриќ: Во Торино повеќе луѓе навиваат за Торино отколку за Јувентус

Пред „Дерби дела моле“ во сабота, меѓу градските ривали Торино и Јувентус, тренерот на „биковите“, Иван Јуриќ вели дека иако …

Јуриќ: Во Торино повеќе луѓе навиваат за Торино отколку за Јувентус Прочитај повеќе

Тренерот што предводи тим – „убиец на фаворити“ збесна по новинарско прашање!

Хрватскиот стратег на кормилото на калчолигашот Верона – Иван Јуриќ даваше изјава по синоќешното реми на својот клуб во Неапол, …

Тренерот што предводи тим – „убиец на фаворити“ збесна по новинарско прашање! Прочитај повеќе

„Gazzetta“: Јуриќ наскоро го презема Милан, Пиоли е на чекор од отказ!

Италијанските медиуми денеска пишуваат дека тренерот на Милан – Стефано Пиоли ќе добие отказ доколку „Росонерите“ не успеат да се …

„Gazzetta“: Јуриќ наскоро го презема Милан, Пиоли е на чекор од отказ! Прочитај повеќе

„Играчите на Јувентус го навредуваа моето балканско потекло“

Тренерот на Верона, Иван Јуриќ со својот тим, успеа непоразен да го напушти стадионот на Јувентус. Верона, синоќа, одигра 1:1 …

„Играчите на Јувентус го навредуваа моето балканско потекло“ Прочитај повеќе

Дали Верона ќе „пушти“ Џенова на Пандев да опстане во Серија А?

Вечерното комплетирање на последното 38. коло во италијанската Серија А донесува една интересна битка за опстанок помеѓу Џенова на македонскиот …

Дали Верона ќе „пушти“ Џенова на Пандев да опстане во Серија А? Прочитај повеќе

Scroll to Top