Костелиќ не мирува – ќе помине 600 километри во Норвешка и Исланд (видео)

Поранешниот шампион од Светскиот куп во алпско скијање, Хрватот Ивица Костелиќ се пензионираше од спортот, но очигледно не може да …

Костелиќ не мирува – ќе помине 600 километри во Норвешка и Исланд (видео) Прочитај повеќе