Top Sport

Јане Андерсон

Селекторот Андерсон го обвини Ѓорѓиќ дека не е Швеѓанец

Шведскиот селектор Јане Андерсон беше критикуван во шведските медиуми по неговата неверојатна расправија со поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Бојан …

Селекторот Андерсон го обвини Ѓорѓиќ дека не е Швеѓанец Прочитај повеќе

Андерсон: Златан сега е сериозен за враќањето во репрезентацијата

Шведскиот селектор Јан „Јане“ Андерсон ја „спушти“ топката на земја околу можното враќање на Златан Ибрахимовиќ во националниот дрес, признавајќи …

Андерсон: Златан сега е сериозен за враќањето во репрезентацијата Прочитај повеќе

Нема место за Златан во шведската репрезентација

На шпекулациите околу наводната желба за камбек во шведската репрезентација на Златан Ибрахимовиќ бргу им беше ставен крај, откако селекторот …

Нема место за Златан во шведската репрезентација Прочитај повеќе

Андерсон го смени мислењето, Ибрахимовиќ ќе игра на СП?

Иако неодамна изјави дека Златан Ибрахимовиќ нема да биде меѓу патниците на Светското првенство во Русија, шведскиот селектор Јане Андерсон …

Андерсон го смени мислењето, Ибрахимовиќ ќе игра на СП? Прочитај повеќе

Селекторот на Шведска: Нема да го повикам Ибрахимовиќ

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шведска, Јане Андерсон, негира дека ќе го повика искусниот напаѓач Златан Ибрахимовиќ за Светското првенство …

Селекторот на Шведска: Нема да го повикам Ибрахимовиќ Прочитај повеќе

Scroll to Top