Top Sport

Јанг бојс

(Видео) Галата, Брага и Јанг бојс „визираа“ место во Лигата на шампиони

Турскиот Галатасарај, португалскиот Спортинг Брага и швајцарскиот Јанг Бојс успеаја да ја остварат главната цел со влезот во групната фаза …

(Видео) Галата, Брага и Јанг бојс „визираа“ место во Лигата на шампиони Прочитај повеќе

Баерн ја „депортираше“ Барса во Лига Европа, друштво ќе им прави и „специјалистот“ Севилја!

Баерн Минхен станува „баук“ за Барселона, откако германскиот гигант повторно стигна до победа, овојпат од 3:0 на домашен терен без …

Баерн ја „депортираше“ Барса во Лига Европа, друштво ќе им прави и „специјалистот“ Севилја! Прочитај повеќе

Фантастичен „акробатски“ гол на Мејсон Гринвуд за „подмладениот“ Јунајтед

Мејсон Гринвуд уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите млади фудбалери на Манчестер јунајтед, откако постигна прекрасен гол на …

Фантастичен „акробатски“ гол на Мејсон Гринвуд за „подмладениот“ Јунајтед Прочитај повеќе

„Потоп“ на Јуве кај Челси, Барса не ја победи Бенфика и ќе се „тресе“ во Баварија

Дербито на петтото коло во Лигата на шампионите помеѓу Челси и Јувентус помина во доминација на актуелниот европски шампион, кој …

„Потоп“ на Јуве кај Челси, Барса не ја победи Бенфика и ќе се „тресе“ во Баварија Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта најде решение за Јанг бојс, Зенит го декласираше Малме

Аталанта се намачи со швајцарскиот Јанг бојс, но успеа да ја забележи првата победа во новата сезона од Лигата на …

ЛШ: Аталанта најде решение за Јанг бојс, Зенит го декласираше Малме Прочитај повеќе

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

По долго чекање, денеска конечно стартуваше и новата сезона во Лигата на шампионите, со два необични меча од раниот термин …

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута! Прочитај повеќе

ЛЕ: Погба го освои „Сан Сиро“, колапс на Ренџерс против Славија Прага

Пол Погба се врати во акција и покажа колку може да вреди за Манчестер јунајтед, постигнувајќи го единствениот гол за …

ЛЕ: Погба го освои „Сан Сиро“, колапс на Ренџерс против Славија Прага Прочитај повеќе

Scroll to Top