Top Sport

Каспиј

Ангеловски по два месеци си замина од Каспиј: Не сакам да си го уништувам името

Поранешниот македонски селектор, Игор Ангеловски си замина од казахстанскиот прволигаш Каспиј Актау по вчерашниот 1:2 пораз од Жетису по кој …

Ангеловски по два месеци си замина од Каспиј: Не сакам да си го уништувам името Прочитај повеќе

Ристе Јанков го напушти казахстанскиот Каспиј

Македонскиот фудбалски репрезентативец Ристе Јанков заминува од Казахстан по само шест месеци. Тој спогодбено го раскина договорот со клубот Каспиј …

Ристе Јанков го напушти казахстанскиот Каспиј Прочитај повеќе

Scroll to Top