Кемпбел ја одведе Костарика на мундијалот

Фудбалската репрезентација на Костарика доби виза за Светското првенство во Катар откако во бараж – натпреварот во Доха го совлада …

Кемпбел ја одведе Костарика на мундијалот Прочитај повеќе