Top Sport

Кипар – фудбалска репрезентација

(Видео) Италијанците и Шпанците со клучни победи, Австрија ја растури Шведска

Италија и Шпанија, европските фудбалски гиганти, се вратија на победите во квалификациите за Еуро 2024 година, додека Австрија со импресивната …

(Видео) Италијанците и Шпанците со клучни победи, Австрија ја растури Шведска Прочитај повеќе

Грузиска „стапица“ за Златан и Шведска, Русите го „разбија“ Кипар

Грузискиот талент Хвича Кваратскелија даде два гола за неговата репрезентација да стигне до сензационална 2:0 победа над лидерите во групата …

Грузиска „стапица“ за Златан и Шведска, Русите го „разбија“ Кипар Прочитај повеќе

Холанѓаните се намачија, но останаа први, Русија и Хрватска во „мртва“ трка за врвот

Дејви Класен го постигна единствениот гол по асистенција на неизбежниот Мемфис Депај за Холандија на Луис ван Гал да стигне …

Холанѓаните се намачија, но останаа први, Русија и Хрватска во „мртва“ трка за врвот Прочитај повеќе

Украина го „растури“ Кипар, Зинченко со гол и посвета за бремената сопруга

Украина, еден од противниците на Македонија во групната фаза на Европското првенство ова лето, ги заврши подготовките за континенталното натпреварување …

Украина го „растури“ Кипар, Зинченко со гол и посвета за бремената сопруга Прочитај повеќе

Митровиќ сам го победи Азербејџан, Кипар ја шокираше Словенија

Фудбалските репрезентации на Србија и Словенија дознаа колку се непредвливи квалификациските мечеви и покрај улогата на фаворити, откако по импресивните …

Митровиќ сам го победи Азербејџан, Кипар ја шокираше Словенија Прочитај повеќе

Братски фудбал – Албанија и Косово заедно пееја химна, Грците го победија Кипар

Интернационалната пауза и првиот термин за натпревари беше искористен за два интересни „братски“ фудбалски дуели, откако Албанија го пречека Косово, …

Братски фудбал – Албанија и Косово заедно пееја химна, Грците го победија Кипар Прочитај повеќе

Суспендиран фудбалот на Кипар поради бомбашки напад на судија

Фудбалскиот сојуз на Кипар ги одлоѓи сите мечеви на неодредено време поради протести на судиите откако на нивни колега му …

Суспендиран фудбалот на Кипар поради бомбашки напад на судија Прочитај повеќе

Германците на „германски начин“ ја средија Холандија во Амстердам (видео)

Германија со победа ги стартуваше квалификациите за Европското првенство во 2020 година, откако во драматичен меч на „Јохан Кројф арената“ …

Германците на „германски начин“ ја средија Холандија во Амстердам (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top