Top Sport

КК Партизан

(Видео) Тројка во финишот – Студентски центар го шокираше Партизан

Клубот од Подгорица, Студентски центар е шокантниот шампион во Суперкупот на АБА-лигата, откако во вистинска драма надополнија седум разлика во …

(Видео) Тројка во финишот – Студентски центар го шокираше Партизан Прочитај повеќе

Партизан не ја прокоцка предноста и влезе во финалето на Суперкупот на АБА

Партизан со 91:84 ја победи Игокеа за да се пласира во финалето на Суперкупот на АБА-лигата, откако доминираше во првото …

Партизан не ја прокоцка предноста и влезе во финалето на Суперкупот на АБА Прочитај повеќе

КК Партизан: Во име на вистината, Никола Миротиќ треба да каже кој му се заканувал

Нема ништо од доаѓањето на Никола Миротиќ во Партизан. Ова е неговата дефинитивна одлука која денеска ја соопшти преку објава …

КК Партизан: Во име на вистината, Никола Миротиќ треба да каже кој му се заканувал Прочитај повеќе

Поради закани, Миротиќ нема да потпише за Партизан: На моето семејство ова не му е потребно

По повеќенеделни шпекулации денеска стана јасно, Никола Миротиќ летово нема да му се приклучи на КК Партизан. Тој ова објави …

Поради закани, Миротиќ нема да потпише за Партизан: На моето семејство ова не му е потребно Прочитај повеќе

Кевин Пантер на крајот остана во Партизан и потпиша нов договор

Капитенот на Партизан, Кевин Пантер, го продолжи договорот за уште две години, објави клубот. Иако пред неколку дена беше објванео …

Кевин Пантер на крајот остана во Партизан и потпиша нов договор Прочитај повеќе

ПАО продолжи со „ремонтот“ – пристигнува Матијас Лесор

Поранешниот кошаркар на Партизан, Французинот Матијас Лесор е ново засилување за Панатинаикос, приклучувајќи му се на Лука Вилдоза, кој неодамна …

ПАО продолжи со „ремонтот“ – пристигнува Матијас Лесор Прочитај повеќе

Партизан во битка со Фенербахче и со Баерн Минхен за Ненад Димитријевиќ

Македонскиот кошаркарки репрезентативец Ненад Димитријевиќ е една од приоритетните цели на новиот шампион на АБА лигата, тимот на Партизан, за …

Партизан во битка со Фенербахче и со Баерн Минхен за Ненад Димитријевиќ Прочитај повеќе

Scroll to Top