Легендарниот Тафарел ќе ги подготвува голманите во Ливерпул

Ливерпул го именуваа легендарниот бразилски голман Клаудио Тафарел како главен тренер на голманите во клубот, и како трет ваков голман …

Легендарниот Тафарел ќе ги подготвува голманите во Ливерпул Прочитај повеќе