Top Sport

Коке

Капитенот Коке му врати на Гвардиола за коментарот за „праисториската“ 5-5-0 формација

Капитенот на Атлетико Мадрид, Коке на социјалните мрежи одговори на коментарите на менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола за „праисториската“ …

Капитенот Коке му врати на Гвардиола за коментарот за „праисториската“ 5-5-0 формација Прочитај повеќе

Коке со предупредување до Родри: Алети не се во Премиерлигата

Плејмејкерот на Атлетико Мадрид, Коке вели дека едвај го чека судирот со својот поранешен соиграч и колега од шпанската репрезентација …

Коке со предупредување до Родри: Алети не се во Премиерлигата Прочитај повеќе

Коке: Што помалку време топката е кај Хрватите, подобро за нас!

Селекторот на Шпанија, Луис Енрике и играчот од средниот ред, Коке попладнево на последната прес-конференција пред утрешниот осминафинален двобој со …

Коке: Што помалку време топката е кај Хрватите, подобро за нас! Прочитај повеќе

Коке со брутален одговор за Ван дер Варт: Очигледно уште не ја заборавил 2010

Рафаел ван дер Варт вчера се јави со контроверзна изјава во која изјави дека Шпанија е „најужасната“ репрезентација на ЕУРО …

Коке со брутален одговор за Ван дер Варт: Очигледно уште не ја заборавил 2010 Прочитај повеќе

Scroll to Top