Top Sport

Коко Гоф

Новата гренд слем шампионка Гоф: Немаше да станам тенисерка без Серена и Венус

Новокрунисаната шампион од САД опен, Коко Гоф признава дека станала тенисерка само поради влијанието на сестрите Серена и Венус Вилијамс. …

Новата гренд слем шампионка Гоф: Немаше да станам тенисерка без Серена и Венус Прочитај повеќе

Тинејџерката Гоф ќе ја предизвика Швјонтек во финалето на Ролан Гарос

Американката Коко Гоф стана најмладата гренд слем финалистка од Марија Шарапова која победи на Вимблдон во 2004 година, откако со …

Тинејџерката Гоф ќе ја предизвика Швјонтек во финалето на Ролан Гарос Прочитај повеќе

Гоф ја доби американската пресметка и закажа полуфинале со Тревизан

Американката Коко Гоф со 7:5/6:2 ја совлада својата американска сонародничка и поранешна гренд слем шампионка Слоун Стивенс за да се …

Гоф ја доби американската пресметка и закажа полуфинале со Тревизан Прочитај повеќе

Кербер ја елиминираше Гоф, станува прва фаворитка за трофејот од Вимблдон

Германската ветеранка Анџелике Кербер стигна до импресивна 6:4/6:4 победа над младата Американка Коко Гоф за пласман во четврт-финалето кој ја …

Кербер ја елиминираше Гоф, станува прва фаворитка за трофејот од Вимблдон Прочитај повеќе

Новак фуриозно против Шварцман, заврши турнирот од соништата за Гоф

Новак Ѓоковиќ експресно влезе во четврт-финалето на Австралија опен, откако со 6:3/6:4/6:4 го „збриша“ Аргентинецот Диего Шварцман на „Род Лејвер …

Новак фуриозно против Шварцман, заврши турнирот од соништата за Гоф Прочитај повеќе

Scroll to Top