Top Sport

Корина Шумахер

Еди Џордан: Корина Шумахер веќе 10 години е „затвореник“

Корина Шумахер, сопругата на Михаел Шумахер, веќе десет години „живее како затвореник“ во обид да ја сочува приватноста и состобјата …

Еди Џордан: Корина Шумахер веќе 10 години е „затвореник“ Прочитај повеќе

Корина Шумахер го открива последниот разговор со Михаел пред несреќата!

Откако на крајот на минатиот месец беше објавен трејлер за документарниот филм за животот на легендата на Формула 1, Михаел …

Корина Шумахер го открива последниот разговор со Михаел пред несреќата! Прочитај повеќе

Вили Вебер се жали: Корина Шумахер ме „избриша“

Пораешниот долгогодишен менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер, открива дека сопругата на Ф1 легендата, Корина Шумахер го „избришала од животот“ …

Вили Вебер се жали: Корина Шумахер ме „избриша“ Прочитај повеќе

Корина со писмо му се обратила на човекот што ја напишал химната за Шумахер

Михаел Шумахер, кон крајот на 2013 година, доживеа тешка несреќа додека скијал во француските Алпи и оттогаш, јавноста речиси и …

Корина со писмо му се обратила на човекот што ја напишал химната за Шумахер Прочитај повеќе

Scroll to Top