Буш прв пат победи во родниот Лас Вегас

Курт Буш победи на трката „Саут Поинт 400“ на патеката во Лас Вегас во рамките на плејофот во Наскар шампионатот …

Буш прв пат победи во родниот Лас Вегас Прочитај повеќе